Вила Себастијан – мирис на ново и неодолив пејзаж

Вила Себастијан е местото каде што можете максимално да уживате во панорама на Крушево. Прозорците на вилата нудат прекрасен поглед кон градот кој ќе ви ги наполни батериите.

Прекрасниот поглед е зачинет со комфор и мирис на ново, со оглед на фактот дека оваа вила е една од поновите во Крушево.

Цените се пристапни, а Вила Себастијан нуди и сопствен паркинг.

Еве што ви порачуваат вашите домаќини од Вила Себастијан:

Вила Себастијан е лоцирана во мирна и спокојна околина на историскиот град Крушево. Нуди посебен панорамски поглед на градот со своите 7 опремени апартмани. Вилата поседува сопствен паркинг за повеќе автомобили, а собите располагаат со тераса, TV, wi-fi, парно греење, кујна и купатило.

На само 5 минути до центар и 2 минути до жичарницата. Ваше е да изберете, а наше е да Ве удостоиме на најдобар можен начин! Ве очекуваме, драги наши.

Контактирајте не’ и ќе Ве поврземе со Вила Себастијан. 077/442-638

Share on:

Хотел ,,Илинден”

Градот Крушево има солидна бројка на угостителски објекти, меѓу кои: три хотели (од кои два моментално се во функција), поголем број на кафани и ресторани, неколку пицерии, кафулиња и еден ноќен клуб. Ноќниот живот претежно во летниот период нуди доста различни видови на забави, главно во кафулињата, но во последните неколку години доста популарни за излегување се и рестораните и пицериите кои исто така нудат своја програма.

Најстариот хотел во Крушево кој се уште постои е хотел “Илинден”, кој започнал со работа во далечната 1947 година. Ова не бил прв хотел во Крушево. Првиот крушевски хотел се викал “Македонија” и се наоѓал точно во централното градско подрачје, меѓутоа тој хотел денес не постои. Хотел Илинден е хотел со долга традиција, особено познат по прекрасната тераса со поглед кон градот каде порано секое лето имало вечерни забави со жива музика и настапувале големи имиња и ѕвезди. Хотелот денес е во фаза на целосно реновирање и се очекува во некое догледно време повторно да започни со работа.

Share on:

Хотел ,,Монтана”

Градот Крушево има солидна бројка на угостителски објекти, меѓу кои: три хотели (од кои два моментално се во функција), поголем број на кафани и ресторани, неколку пицерии, кафулиња и еден ноќен клуб. Ноќниот живот претеќно во летниот период нуди доста различни видови на забави, главно во кафулињата, но во последните неколку години доста популарни за излегување се и рестораните и пицериите кои исто така нудат своја програма.

Хотел “Монтана” е најпрепознатливиот симбол на градот Крушево. Неговата изградба започнала во 1972 година, а започнал со работа во 1974 година. Хотел “Монтана” се уште важи за хотел со реноме, порано бил хотел од висока Б категорија, а денес претставува хотел со 4 ѕвезди со широка понуда и препознатлива услуга, љубезен персонал и одлична кујна каде имате можност да пробате и доста традиционални крушевски специјалитети. Хотелот има одлична локација и тераса со неверојатен поглед кон градот. Исто така има и прекрасно природно опкружување. Едноставно, секој што бил сака пак да се врати!

Share on:

Хотел ,,Панорама”

Градот Крушево има солидна бројка на угостителски објекти, меѓу кои: три хотели (од кои два моментално се во функција), поголем број на кафеани и ресторани, неколку пицерии, кафулиња и еден ноќен клуб. Ноќниот живот претежно во летниот период нуди доста различни видови на забави, главно во кафулињата, но во последните неколку години доста популарни за излегување се и рестораните и пицериите кои исто така нудат своја програма.

Хотелот “Панорама” започнал со работа во 1971 година. Изграден е на одлична локација со прекрасен поглед кон градот. На истата локација пред тоа се наоѓала познатата крушевска кафеана “Ќошку” која своевремено ја работел војводата Питу Гули. Хотелот целосно е реновиран во 2018 година и моментално има се што поседува еден современ хотел, како на пример: голем ресторан, тераса со поглед од кој застанува здивот, базен и спа центар со широка понуда, услуга за изнајмување на велосипеди, четирицикли и друго. Хотелот е опкружен со прекрасна густа корија, која Ви овозможува незаборавно уживање, особено во летните месеци кога температурите се високи!

Share on:
Викенд во Крушево

Викенд во Крушево

error

Уживате во нашиот сајт? Споделете да дознаат и другите. :)